Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Co o nas mówią

Mirek / Opineo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Realizacja transakcji zgodnie z opisem. Towar z bieżącej produkcji.
Łukasz / Ceneo
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐

Porządna jakoś towaru. / Ceneo
Dariusz / eTrusted
⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐


Profesjonalna obsługa. Szybka dostawa. Kilkakrotnie kupowałem i naprawdę jestem zadowolony.

Aktualności

Zobacz wszystkie posty

Panele fotowoltaiczne

W ofercie naszego sklepu dostępne są panele fotowoltaiczne (słoneczne) światowych liderów w branży fotowoltaicznej, które sprawdzą się zarówno w domowych, jak i przemysłowych instalacjach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą:

Filtruj według
Cena
Producenci
więcej... mniej
Filtruj

Panele słoneczne, solarne do instalacji fotowoltaicznej - charakterystyka

Zastosowanie paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne to inaczej panele słoneczne, solarne albo moduły fotowoltaiczne, których zadaniem jest wykorzystywanie energii promieniowania słonecznego do wytwarzania energii elektrycznej. W zależności od typu instalacji, energia ta może posłużyć bezpośrednio do zasilania urządzeń elektrycznych (OFF-GRID) lub pośrednio do zasilania tych urządzeń poprzez oddanie jej do zewnętrznej sieci elektroenergetycznej (ON-GRID). Sprawność modułów fotowoltaicznych sięga do 16% i jest zależna od warunków nasłonecznienia, temperatury i kąta nachylenia. W ofercie dostępne są panele fotowoltaiczne, które mogą być stosowane w dowolnych typach instalacji. Ponadto panele słoneczne (solarne) charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, co potwierdzają stosowne certyfikaty.  

Zasada działania i budowa panelu fotowoltaicznego

Panel fotowoltaiczny współpracuje z falownikiem (inwerterem), który przetwarza energię słoneczną w prąd o napięciu do 230 V. Dzięki temu może on być wykorzystywany do zasilania urządzeń AGD czy RTV oraz niewielkich maszyn. Typowe panele słoneczne są zbudowane z ramy, w którą zostały wmontowane ogniwa fotowoltaiczne. Zewnętrzną powierzchnię ogniw dodatkowo chronią przed uszkodzeniem laminowanie folią EVA oraz specjalną szybą. Od spodu panel fotowoltaiczny (słoneczny) jest zabezpieczany warstwą folii poliestrowej i płytą. 12-letna gwarancja na produkt oraz 25-letnia gwarancja wydajności, to potwierdzenie tejże wydajności i niezawodności. Panele fotowoltaiczne mają także bardzo dużą wytrzymałość na zalegający śnieg, gradobicie oraz obciążenie wiatrem.

Który panel fotowoltaiczny wybrać - monokrystaliczny czy polikrystaliczny?

Panele polikrystaliczne

Panele fotowoltaiczne polikrystaliczne powstają z czystego półprzewodnikowego krzemu, rozpuszczanego w podciśnieniu i formowanego w specjalnych kokilach. Po dodatkowej ręcznej obróbce tworzy się z nich płytki, czyli multikrystaliczne krążki krzemowe o grubości 200 mµ. Panele fotowoltaiczne wykonane z takich ogniw charakteryzują się niższą ceną od paneli monokrystalicznych, dlatego są najczęściej wybierane przez Klientów.

Panele monokrystaliczne

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne charakteryzują się z kolei wyższą ceną, ale także wyższą sprawnością w porównaniu do paneli polikrystalicznych. Panele monokrystaliczne zbudowane są z pojedynczych kryształów krzemu. 

Hurtownia fotowoltaiczna Swatt.pl oferuje zarówno panele monokrystaliczne, jak i panele polikrystaliczne Risen, Longi, V Tac i Leapton. W ofercie hurtowni polecamy także kompletne zestawy fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne w atrakcyjnych cenach!